Elewacja domu 2024 z lamelami i nie tylko…  5 pomysłów na elewację z nowoczesnymi materiałami

Elewacja domu to zapowiedź tego, co czeka we wnętrzach. Oprócz walorów estetycznych elewacje domu stanowią też ważną część projektu każdego budynku, a brak właściwego zabezpieczenia zewnętrznego ma negatywny wpływ na stan elewacji. Dlatego najlepsza elewacja domu to taka, która zabezpiecza przed destrukcyjnym wpływem czynników zewnętrznych i zapewnia nienaganny wygląd fasady przez wiele lat.  

Elewacja domu 2024 – biel, lamele i… świadome wybory

Elewacja domu w bieli, a może elewacje domów z kamieniem NSE? W 2024 roku wybieramy świadomie, łącząc indywidualne potrzeby z utrzymaniem naturalnej równowagi. Dzięki temu powstają przestrzenie mieszkalne i użytkowe, które przestają być statyczne i zapewniają wiele różnych sposobów wykorzystania. Oto ranking najpopularniejszych trendów na elewacje domu w 2024 roku.

1. Lineo Exterior Board – nowoczesna deska elewacyjna

Elewacja domu? W 2024 roku kierujemy wzrok w stronę rozwiązań zapewniających komfort użytkowania i minimalizację nakładów pracy.

Deska elewacyjna Lineo Exterior Board to sposób na estetyczną zabudowę elewacji. Zastosowana technologia zapewnia stabilną zabudowę elewacji. Deska elewacyjna Lineo Exterior Board jest wytłaczana w wysokich temperaturach. Posiada także dodatkową powłokę polimerową, która chroni przed utratą koloru i plamami. Taka technologia zapewnia długotrwały okres użytkowania. Sprawia też, że elewacja zewnętrzna domu zyskuje ciekawy design.

Deska jest łatwa w utrzymaniu w czystości. Jej przestrzenna struktura podkreśla unikalny charakter. Dodatkowym atutem jest funkcja izolacyjna, dzięki czemu zyskuje się dodatkowe wyciszenie budynku.

2. Nowoczesna elewacja i Lineo Exterior Lamel  

Lamele na zewnątrz?

Struktura lameli, które w ostatnich miesiącach są ciekawą aranżacją wnętrz, sprawdza się także na zewnątrz. Dzięki temu elewacja zewnętrzna budynku zyskuje ciekawy styl.

Dzięki powłoce polimerowej elewacja lamelowa zachowuje nienaganny kolor i odporność na zaplamienia. Jest też łatwa w montażu i nie wymaga impregnowania. W efekcie uzyskuje się nowoczesną i estetyczną okładzinę elewacyjną, odporną na zmienne warunki atmosferyczne.

3. Elewacje domu 2024: kontrast wciąż popularny

W 2024 roku materiały na elewacje domu stanowią połączenie… kontrastów. W nowoczesnych projektach fasad jest to coraz bardziej popularny trend.  

Przed laty stosowano drewno lub płytki drewnopodobne – zwłaszcza w połączeniu z modnym kiedyś kolorem szarym. Współcześnie łączy się kamień z tynkiem, a także elementy wzorowane na naturalnym drewnie, takie jak deski elewacyjne z płytkami z betonu NSE.  

Takie rozwiązania zapewniają ciekawy wygląd i pozwalają wychodzić na przeciw różnorodnym potrzebom budynków. W ten sposób dążymy do przekształcania domowych przestrzeni w bezpieczne miejsca, sprzyjające dobremu samopoczuciu i oddziałujące na różne zmysły.  

4. Biel – zawsze dobry wybór 

Biała elewacja wciąż jest popularna. I wciąż chętnie łączy się ją z dużymi oknami, które podnoszą estetykę i tworzą wrażenie otwartej przestrzeni.   

Biel w połączeniu z pasmem dużych okien, pozostawia wiele miejsca na aranżację. Stonowana kolorystyka sprawia, że bryła domu staje się bardziej wyrazista.  

Białe elewacje to jeden z trendów w 2024 roku. Podobnie jak duże okna w domach, które, otwierane latem, przestają być barierą między ogrodem a wnętrzem, tak i biel pozwala przekształcać przestrzenie w miejsca sprzyjające dobremu samopoczuciu. Dotyczy to w szczególności domów mieszkalnych, ale często również biur i budynków użyteczności publicznej. Obecnie są one tworzone z myślą o pozytywnym oddziaływaniu na różne zmysły. Wszystko po to by czuć się dobrze w każdej przestrzeni.  

5. Elewacja i… ekologia

A może elewacja domu z kamieniem?

W 2024 roku trendem jest wciąż planowanie przestrzeni mieszkalnej i użytkowej w sposób, który ułatwia codzienne życie i pozwala na niezależny i ekologiczny tryb życia. Według tej idei przestrzenie są tworzone w duchu microlivingu, modułowości i dostosowane do własnych potrzeb. I takie standardy spełniają elewacje domów z kamieniem elewacyjnym NSE.

“Zielone” podejście to nic innego jak alternatywa dla kamienia naturalnego – w postaci płytek dekoracyjnych, produkowanych z zastosowaniem technologii NSE.

NSE to płytki dekoracyjne na bazie betonu, łączące estetykę i trwałość. Technologia druku UV zapewnia wysoki realizm, a stosowane tusze UV to ekologiczne atramenty polimerowe bez rozpuszczalników. Można je stosować także w pomieszczeniach zamkniętych.

Dzięki NSE zyskuje się nowoczesny trend jeśli chodzi o elewacja domów z kamienia, a elewacje zewnętrzne domu są odpowiedzią na potrzeby współczesności.

Co istotne, takie rozwiązania uważane są obecnie za innowacje, które zapewniają komfort użytkowania i minimalizują wpływ na środowisko. Jednocześnie wpływają na estetykę, sprawiając, że uświadamiamy sobie jak ważny jest każdy gest i i troska o zapobieganie i odwracanie degradacji Natury.

W 2024 roku promujemy rozwiązania, które pozwalają połączyć estetykę i trwałość.

Dzięki temu elewacje stają się wizytówką każdego budynku i zapowiedzią tego, co czeka wewnątrz. Najnowsze trendy, takie jak alternatywne płytki z betonu NSE i lamele elewacyjne odkrywamy obecnie w przedsięwzięciach znanych osobistości i cenionych marek, a także w prywatnych domach. Są one tworzone z myślą o potrzebie zapewnienia codziennego komfortu i dobrego samopoczucia.

Zobacz produkty